ZMA

 ZMA -  opatentowana formuła witaminowo-mineralna w skład której wchodzą chelaty aminokwasowe cynku i magnezu (asparaginian magnezu, asparaginian cynku i monometioninian cynku) oraz witamina b6. Zastosowanie organicznych form składników mineralnych zapewnia maksymalną biodostępność, a co za tym idzie skuteczność preparatu. Cynk jest pierwiastkiem niezbędnym dla prawidłowego przebiegu syntezy testosteronu, niedostateczna jego podaż z dietą lub zwiększone straty związane z prowadzeniem intensywnego trybu życia może być czynnikiem limitującym syntezę męskich hormonów. Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania enzymów, bierze udział w produkcji energii, usprawnia krążenie i wspiera pracę serca, a także działa relaksująco na układ nerwowy. 
Zgodnie z zapewnieniami właściciela patentu przyjmowanie preparatów zawierających w/w składniki przyczynia się do wyraźnego podniesienia poziomu testosteronu i insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1), a także do poprawy jakości snu. W praktyce jednak formuła ta zyskała sobie popularność zwłaszcza ze względu na ostatni z wymienionych walorów. O ile wpływ na poziom testosteronu u zdrowych, młodych sportowców u których ilość tego najważniejszego męskiego hormonu sięga górnych granic fizjologicznej normy jest raczej trudna do subiektywnego odczucia, o tyle wpływ ZMA na jakość regeneracji nocnej jest zauważalny od pierwszych dawek. Poprawa jakości snu przyczynia się do poprawy ogólnie rozumianej formy fizycznej i psychicznej.
ZMA dostępne jest zarówno w formie monopreparatów, jak i też jako uzupełnienie formuły wielu preparatów ponoszących poziom testosteronu.

Dawki zwyczajowo używane w suplementacji:

W przeliczeniu na cynk: 20 – 30mg cynku; w przeliczeniu na magnez 300 – 450mg magnezu na 15 – 60 minut przed nocnym spoczynkiem.


4+ ZMA+  120caps

4+ ZMA+ 120caps

4 SPORT NUTRITION ZMA+ - 120capsNowoczesna formuła zawierająca cynk, magnez i witaminę B6 wpływa na ..

69,00zł Bez podatku: 63,89zł

7Nutrition ZMB + GMC 90kaps

7Nutrition ZMB + GMC 90kaps

7Nutrition ZMB + GMC 90kapsNajmocniejszy i najbardziej kompleksowy suplement regeneracji nocnej.3 ka..

39,00zł Bez podatku: 36,11zł

FA ZMA 90 kaps.

FA ZMA 90 kaps.

ZMA. Suplement diety.ZMA to suplement diety, który zawiera w swoim składzie cynk, magnez i..

40,00zł Bez podatku: 37,04zł

SCITEC ZMB6 60 KAPS

SCITEC ZMB6 60 KAPS

ZMB6 jest produktem zawierajacym kombinację istotnych składników mineralnych i witamin, takich jak C..

25,00zł Bez podatku: 23,15zł

Sport Deffinition Sleep Aid

Sport Deffinition Sleep Aid

POPRAWIA JAKOŚĆ SNU, DELIKATNIE PODNOSI POZIOM NATURALNEGO TESTOSTERONU ORAZ WZMACNIA ODPORNOŚĆ NA C..

39,00zł Bez podatku: 36,11zł

Wyświetlono: 1 do 5 z 5 (1 stron)